Mobile Speak 5.0 wydany

Ukazała się nowa wersja popularnego programu udźwiękawiającego telefony komórkowe Mobile Speak oznaczona numerem 5.0. Jest to bezpłatna aktualizacja dla użytkowników wersji 4. Poniżej przedstawiamy nowości.

Wsparcie dla Symbian v 3

Symbian v 3 to nowa wersja popularnego systemu z uproszczonym interfejsem, nowymi możliwościami multimedialnymi oraz sposobami personalizacji telefonu. System ten działa w takich telefonach, jak Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6-01.

Nokia E-mail

Zgodnie z życzeniem wielu użytkowników pojawiło się wsparcie pocztowego klienta dla wcześniejszych telefonów z Symbian 3 FP2 (np. N86, E52, E72, E5, C5). jak również urządzeń dotykowych (np. N97 mini, N8, E7). W urządzeniach dotykowych zostało również zapewnione wsparcie w przypadku czytania wiadomości w formacie HTML.

Kolejna dodana funkcjonalność, to nowy tryb przeglądania kursora, aktywowany przez kombinację Klawisz MS + 3.

Joystickiem w górę lub w dół poruszamy się po zawartości ekranu, joystickiem w lewo lub w prawo poruszamy się po znakach, a środkową częścią aktywujemy, gdy jest to możliwe element.

Oprócz wymienionych wyżej usprawnień, wprowadzono szereg poprawek np. w obsłudze brajlowskiego kursora.

Źródło: Code Factory

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miejskiej Kraków