Skype coraz bardziej integruje się z Facebookiem

Używanie Facebooka przez niewidomych jest tak naprawdę kombinacją kilku różnych podejść w zależności od tego, z jakich funkcji tego społecznościowego serwisu chcemy korzystać. Miło jest nam poinformować, że pojawił się, na razie w wersji testowej, kolejny sposób na czatowanie z naszymi facebookowymi znajomymi.

Obecnie, oprócz rozwiązań używających Mirandy, możemy czatować ze znajomymi z Facebooka przy pomocy komunikatora Skype. Umożliwia nam to najnowsza wersja testowa aplikacji dla systemu Windows. Aby skorzystanie z tej opcji było możliwe, musimy przede wszystkim pobrać i zainstalować wersję testową Skype. Następnie, jeśli tego jeszcze nie zrobiliśmy, konieczne jest zalogowanie się do Facebooka z poziomu Skype i udzielenie zezwolenia aplikacji na dostęp do naszego profilu.

Jeśli przejdziemy przez te dwa etapy, w głównym oknie naszego komunikatora pojawi się dodatkowy element, o nazwie ?Facebook?. Po wciśnięciu na nim klawisza Enter, zostanie wyświetlona lista wszystkich naszych facebookowych znajomych, domyślnie na górze pojawią się osoby zalogowane. Aby rozpocząć chatowanie, wystarczy wcisnąć na danej osobie klawisz Enter. Jeśli chcemy przenieść się na listę kontaktów Skype, wystarczy w głównym oknie komunikatora odszukać element ?Kontakty? i wcisnąć na nim klawisz Enter. Jeśli będziemy chcieli porozmawiać z wykorzystaniem Facebooka z osobą, która aktualnie nie jest zalogowana na tym portalu, program sam zaproponuje wysłanie jej wiadomości z wykorzystaniem Skype.

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miejskiej Kraków