NVDA udźwiękawia Chrome

Udźwiękowienie Chroma pojawiło się narazie jedynie w wersji testowej zarówno jednego, jak i drugiego produktu, nie da się jednak ukryć, że to kolejny krok w dobrą stronę tego darmowego screenreadera, któremu swego czasu poświęciliśmy całkiem sporo miejsca na łamach Tyfloświata.

Wersje testowe przeglądarki Google Chrome możemy pobrać ze strony producenta

A wersje testowe NVDA dostępne są na stronie projektu

Pozostaje mieć nadzieję, że NVDA w dalszym ciągu będzie się prężnierozwijał, a kolejne funkcjonalności będą wzbogacały ten darmowy czytnik ekranu o nowe i ciekawe możliwości.

Z uwagi na fakt, iż oba produkty współgrają ze sobą narazie tylko w wersjach testowych, zalecamy szczególną ostrożność przy wykorzystywaniu tego duetu np. w pracy, bo efekty mogą okazać się nieobliczalne i niekoniecznie pozytywne w skutkach. W czasie wolnym, zachęcamy rzecz jasna do przetestowania możliwości kolejnej przeglądarki, która okazuje się być dostępna dla niewidomych. Pytanie, co na to twórcy komercyjnych konkurentów NVDA?

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miejskiej Kraków